2-Power 2P-NV173FHM-N44 laptop spare part Display
SKU
2P-NV173FHM-N44
Login for pricing
In Stock:
11 available
17.3 1920x1080 FHD LED 40 Pin IPS Matte Screen - replaces NV173FHM-N44
Category: Laptop Spare Parts
| Type | Display |
|---|---|
| SKU | 2P-NV173FHM-N44 |
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Connector location | Bottom right |
| Type | Display |
| Product colour | Black, Grey, Metallic |
| Connector(s) | BRHS |
| LED backlight | Yes |
| Display type | LED |
| Touchscreen | No |
| 3D | No |
| Glossy display | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display diagonal | 43.9 cm (17.3") |
| Display | |
| LED backlight | Yes |
| Display type | LED |
| Touchscreen | No |
| 3D | No |
| Glossy display | No |
| HD type | Full HD |
| Weight & dimensions | |
| Width | 225 mm |
| Depth | 390 mm |
| Height | 3 mm |
| Weight | 489 g |
| Packaging data | |
| Package width | 245 mm |
| Package depth | 410 mm |
| Package height | 25 mm |