We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power ALT273917B laptop spare part Display
SKU
ALT273917B
- Panel coating: Matte
- Display resolution: 1920 x 1080
- Panel lamp: WLED
- LCD panel size: 13.30
- Display colours: 16.7M, 72% NTSC
Category: Laptop Spare Parts
| Type | Display |
|---|---|
| SKU | ALT273917B |
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
Unknown
| Features | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Type | Display |
| LED backlight | Yes |
| Display type | IPS |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display diagonal | 33.8 cm (13.3") |
| Display | |
| LED backlight | Yes |
| Display type | IPS |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display diagonal | 33.8 cm (13.3") |
| Backlight type | W-LED |
| Weight & dimensions | |
| Width | 300 mm |
| Depth | 5 mm |
| Height | 176 mm |
| Weight | 198 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Other features | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |