We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power ALT275143B laptop spare part Display
SKU
ALT275143B
- Panel coating: Matte
- Display resolution: 1366 x 768
- LCD panel size: 11.60
- Warranty: 1 Year
- Panel Fixing Position: Left and Right
- Panel connector position: BRHS
Category: Laptop Spare Parts
| SKU | ALT275143B |
|---|---|
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
Unknown
| Features | |
|---|---|
| Connector type | BRHS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Type | Display |
| LED backlight | Yes |
| Display type | LED |
| Glossy display | Yes |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| HD type | HD |
| Display diagonal | 29.5 cm (11.6") |
| Display | |
| LED backlight | Yes |
| Display type | LED |
| Glossy display | Yes |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| HD type | HD |
| Display diagonal | 29.5 cm (11.6") |
| Weight & dimensions | |
| Width | 270 mm |
| Depth | 175 mm |
| Height | 3 mm |
| Weight | 188 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Warranty period | 1 year(s) |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Other features | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Warranty period | 1 year(s) |