We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power ALT280200B laptop spare part Display
SKU
ALT280200B
- Panel coating: Glossy
- Display resolution: 1024 x 600
- Panel lamp: LED
- LCD panel size: 10.10
- Panel special frame: No
- Warranty: 1 Year
- Panel Fixing Position: Top and Bottom
- Max graphics output: WSVGA (1024x576/600)
- Panel data pins: 40
- Panel connector position: BLHS
Category: Laptop Spare Parts
| SKU | ALT280200B |
|---|---|
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
Unknown
| Features | |
|---|---|
| Connector type | BLHS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Type | Display |
| Display type | LED |
| Touchscreen | No |
| 3D | Yes |
| Glossy display | Yes |
| Display resolution | 1024 x 600 pixels |
| HD type | WSVGA |
| Display diagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Display | |
| Display type | LED |
| Touchscreen | No |
| 3D | Yes |
| Glossy display | Yes |
| Display resolution | 1024 x 600 pixels |
| HD type | WSVGA |
| Display diagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Weight & dimensions | |
| Width | 235 mm |
| Depth | 143 mm |
| Height | 5 mm |
| Weight | 204 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Warranty period | 1 year(s) |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Other features | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Warranty period | 1 year(s) |