We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 46.6 6 cell 242141100005 compatible battery for GETAC UX10
SKU
GBM6X4-BTI
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
46.6 6 cell 242141100005 compatible battery for GETAC UX10
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Getac |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | GBM6X4-BTI |
| EAN | 0886734896474 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
BTI replacement 6 cell battery for GETAC UX10, GBM6X4, 441141100003, BP3S2P2100S-01, 242141100005
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Getac |
| Battery capacity | 4200 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Battery capacity | 46.6 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Getac |
| Battery capacity | 4200 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 46.6 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Rechargeable battery | Yes |
| Certificates | |
| Compliance certificates | CE |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Getac |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Compliance certificates | CE |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |