We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Eaton 68760SP UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 12 V 7 Ah
SKU
68760SP
Category: UPS Batteries
| SKU | 68760SP |
|---|---|
| EAN | 3553340800375 |
| Manufacturer | Eaton |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 7 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Protection Station, Ellipse ECO, Ellipse PRO, 3S, 3S Gen2, 5S |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 2.5 kg |
| Width | 65 mm |
| Height | 100 mm |
| Depth | 151 mm |