We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GBM6X5 tablet spare part/accessory Battery
SKU
GBM6X5
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Getac GBM6X5, Battery, Getac, Black, Lithium-Ion (Li-Ion), 6900 mAh, 10.8 V
Category: Tablet Spare Parts & Accessories
| Type | Battery |
|---|---|
| SKU | GBM6X5 |
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
Getac GBM6X5. Type: Battery, Brand compatibility: Getac, Product colour: Black. Width: 73.8 mm, Depth: 141.1 mm, Height: 22.3 mm
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 6900 mAh |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 73.8 mm |
| Weight | 345.6 g |
| Height | 22.3 mm |
| Depth | 141.1 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |