We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hewlett Packard Enterprise Hot-plug power supply power supply unit 1000 W Metallic
SKU
403781-001
Category: Power Supply Units
| Purpose | Server |
|---|---|
| Total power | 1000 W |
| SKU | 403781-001 |
| EAN | 5052217476227 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
100 to 240Vrms nominal input voltage, 800 to 1000W maximum rated output wattage
| Power | |
|---|---|
| Total power | 1000 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Performance | |
|---|---|
| Purpose | Server |
| Compatible products | ProLiant DL380 G5, ProLiant DL385 G5, ProLiant ML370 G5 |
| Design | |
| Product colour | Metallic |