We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE StoreEver MSL Redundant Power Supply Upgrade Kit
SKU
AH220A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
StoreEver MSL Redundant Power Supply Upgrade Kit
Category: Power Supply Units
| Purpose | Server |
|---|---|
| SKU | AH220A |
| EAN | 0882780889910 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Power | |
|---|---|
| Redundant power supply (RPS) support | Yes |
| Performance | |
| Purpose | Server |
| Compatible products | HP MSL4048, MSL8096 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Design | |
| Product colour | Grey |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 194.1 mm |
| Depth | 315 mm |
| Height | 202.9 mm |
| Weight | 2.09 kg |
| Weight (imperial) | 2.09 kg (4.6 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Redundant power supply (RPS) support | Yes |
| Weight (imperial) | 2.09 kg (4.6 lbs) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |