We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage BAT-DELL-5430R/3 industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 4457 mAh 11.4 V
SKU
BAT-DELL-5430R/3
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Dell 53.5WHr 3C Battery Lat 5430 Rugged OEM: 6JRCP
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 4457 mAh |
| SKU | BAT-DELL-5430R/3 |
| EAN | 5059902045355 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Dell 53.5WHr 3C Battery Lat 5430 Rugged OEM: 6JRCP
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 4457 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 53.5 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Battery capacity | 4457 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 53.5 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |