We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage BTI AC-Adapter 20V 90W - EU OEM: 0B46994 0B47002 45N0242
SKU
AC-2090134-EU
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
BTI AC-Adapter 20V 90W - EU OEM: 0B46994 0B47002 45N0242
- Fully compatible with specified laptops
- Photo for illustrative purposes only
- Genuine OEM Parts
Category: Power Adapters & Inverters
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | AC-2090134-EU |
| EAN | 5056006159384 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Origin Storage supply a full range of fully compatible replacement Batteries and Mains Adapters for all our customers' needs.
Our quality batteries and mains adapters are all tested fully to ensure 100% compatibility with each system and are manufactured to either meet or exceed the specifications of the original manufacturers products.
We can supply replacement Batteries and Mains Adapters for almost all makes and models of Dell, Compaq, HP, IBM, Toshiba, Lenovo, Sony, Fujitsu, Acer, Panasonic and many more.
Our quality batteries and mains adapters are all tested fully to ensure 100% compatibility with each system and are manufactured to either meet or exceed the specifications of the original manufacturers products.
We can supply replacement Batteries and Mains Adapters for almost all makes and models of Dell, Compaq, HP, IBM, Toshiba, Lenovo, Sony, Fujitsu, Acer, Panasonic and many more.
| Features | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | No |
| Brand compatibility | DELL |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 90 W |
| Output voltage | 20 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Adjustable output voltage | No |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 90 W |
| Output voltage | 20 V |
| Performance | |
| Brand compatibility | DELL |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Design | |
| Detachable cable | No |
| Cable management | No |
| LED indicators | Yes |
| On/off switch | No |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
|---|---|
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Included power plug types | EU |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |