We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage Dell Battery Latitude 5420 Rugged 3C 51WHR
SKU
BAT-DELL-5420/3-51W
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
BAT-DELL-5420/3-51W industrial rechargeable battery
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 4580 mAh |
| SKU | BAT-DELL-5420/3-51W |
| EAN | 5059902004987 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Origin Storage BAT-DELL-5420/3-51W industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 4580 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Battery capacity | 4580 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |