We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage DELL BATTERY PRECISION 5550 3 CELL 56 WHR OEM: DVG8M / P8P1P
SKU
BAT-DELL-PWS5550
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
DELL BATTERY PRECISION 5550 3 CELL 56 WHR OEM: DVG8M / P8P1P industrial rechargeable battery
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 4650 mAh |
| SKU | BAT-DELL-PWS5550 |
| EAN | 5059902005809 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Origin Storage DELL BATTERY PRECISION 5550 3 CELL 56 WHR OEM: DVG8M / P8P1P industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 4650 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Battery capacity | 4650 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |