Origin Storage Tempo 2200VA/1200W Line Interactive Tower UPS 230V
SKU
BVX2200LI-OS
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Tempo 2200VA/1200W Line Interactive Tower UPS 230V
Category: Uninterruptible Power Supplies (UPSs)
| SKU | BVX2200LI-OS |
|---|---|
| EAN | 5059902182524 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Power | |
|---|---|
| Output power | 1200 W |
| Input operation voltage (min) | 170 V |
| Input operation voltage (max) | 280 V |
| Output power capacity | 2200 kVA |
| Performance | |
| UPS topology | Standby (Offline) |
| Waveform | Sine |
| Features | |
| Waveform | Sine |
| Output power | 1200 W |