We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 23Wh 3 cell 242142000002 compatible battery for GETAC K120
SKU
GBM3X4-BTI
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Getac |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | GBM3X4-BTI |
| EAN | 5059902053671 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Replacement 3 cell Notebook Battery for GETAC K120
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Getac |
| Battery capacity | 2070 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Battery capacity | 23 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Certification | UKCA |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Getac |
| Battery capacity | 2070 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 23 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Certification | UKCA |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Certificates | |
| Certification | UKCA |
| Compliance certificates | UKCA |
| Sustainability | |
|---|---|
| Sustainability compliance | Yes |
| Packaging data | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Getac |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | UKCA |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
BTI 23Wh 3 cell 242142000002 compatibl...
Login for pricing
|
Bestseller
Origin Storage Dell BTRY PRI 56WHR 4C
Login for pricing
|
Popular
Origin Storage DELL Main Battery Pack...
Login for pricing
|
BTI Replacement Battery for LENOVO Thi...
Login for pricing
|
Hot Product
Origin Storage Dell Battery 4 Cell 68WHR
Login for pricing
|
Recommended
Origin Storage Dell BTRY PRI 56WHR 4C
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GBM3X4-BTI
|
81PF3
|
X49C1
|
SB10K97587-BTI
|
C7J70
|
1GGDK
|
| Manufacturer |
BTI
|
DELL
|
DELL
|
BTI
|
DELL
|
DELL
|
| Battery technology |
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
| Battery capacity |
2000mAh to 3000mAh
|
3000mAh to 4000mAh
|
7000mAh to 8000mAh
|
4000mAh to 5000mAh
|
4000mAh to 5000mAh
|
3000mAh to 4000mAh
|




