We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GBM2X3 tablet spare part/accessory Battery
SKU
GBM2X3
Category: Tablet Spare Parts & Accessories
| SKU | GBM2X3 |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | In Stock |
Features & Benefits
The Getac B360 Spare Main Battery is designed to provide the main power source for your device when the AC adapter is not connected. It is designed with an LED power indicator and status check button, which allows users to identify the battery capacity status at a push of a button.
The Getac B360 Spare Main Battery is designed to provide the main power source for your device when the AC adapter is not connected. It is designed with an LED power indicator and status check button, which allows users to identify the battery capacity status at a push of a button.
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Compatibility | ZX10 |
| Battery voltage | 3.88 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 9980 mAh |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 60.6 mm |
| Weight | 167 g |
| Height | 16.6 mm |
| Depth | 119.5 mm |
You may also be interested in
| Product |
Getac GBM2X3 tablet spare part/accesso...
Login for pricing
|
Popular
Getac GBM6X4 tablet spare part Battery
Login for pricing
|
Hot Product
Zebra BTRY-ET5X-8IN5-01 tablet spare p...
Login for pricing
|
Bestseller
Zebra BTRY-ET5X-10IN5-01 tablet spare...
Login for pricing
|
New
Panasonic FZ-VZSUT11U tablet spare par...
Login for pricing
|
Recommended
Zebra 450012 tablet spare part/accessory
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GBM2X3
|
GBM6X4
|
BTRY-ET5X-8IN5-01
|
BTRY-ET5X-10IN5-01
|
FZ-VZSUT11U
|
450012
|
| Manufacturer |
Getac
|
Getac
|
Zebra
|
Zebra
|
Panasonic
|
Zebra
|
| Type |
Battery
|
Battery
|
Battery
|
Battery
|
Battery
|
N/A
|





