We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage DELL BATTERY PWS 7560/7760 6C 95WH OEM: CR72X 68ND3 451-BCQE
SKU
BAT-DELL-PWS7560/6
Login for pricing
In Stock:
1 available
DELL BATTERY PWS 7560/7760 6C 95WH OEM: CR72X 68ND3 451-BCQE industrial rechargeable battery
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 8200 mAh |
| SKU | BAT-DELL-PWS7560/6 |
| EAN | 5059902006721 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Origin Storage DELL BATTERY PWS 7560/7760 6C 95WH OEM: CR72X 68ND3 451-BCQE industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 8200 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Battery capacity | 8200 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Origin Storage DELL BATTERY PWS 7560/7...
Login for pricing
|
Hot Product
Origin Storage Dell Battery 4 Cell 68WHR
Login for pricing
|
Recommended
Origin Storage Dell Battery 4 Cell 68WHR
Login for pricing
|
Bestseller
Origin Storage Dell Battery Latitude 4...
Login for pricing
|
Getac GBM2X2 industrial rechargeable b...
Login for pricing
|
New
Getac GBS9X5 industrial rechargeable b...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BAT-DELL-PWS7560/6
|
C7J70
|
451-BBXV
|
WXW80
|
GBM2X2
|
GBS9X5
|
| Manufacturer |
Origin Storage
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Getac
|
Getac
|
| Battery technology |
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
| Battery capacity |
8000mAh and more
|
4000mAh to 5000mAh
|
4000mAh to 5000mAh
|
7000mAh to 8000mAh
|
8000mAh and more
|
8000mAh and more
|




